راهنمای اخذ رتبه مشاور سازه

 

اخذ رتبه مشاور سازه
اخذ رتبه مشاور سازه

 

اخذ رتبه مشاور سازه

 

یکی از مهمترین اقداماتی که شرکت ها برای ساخت و ساز باید به آن دقت داشته باشند اخذ رتبه مشاور سازه است هر یک از شرکت هایی که رتبه مشاور بالاتری را به دست بیاورند می توانند تعداد مشتریان خود را افزایش دهند. در صورتی که تمامی عوامل رتبه بندی مشاور را شرکت ها دارا باشند می توانند رتبه ۱ را دریافت کنند. رتبه مشاور سازه یکی از مهم‌ ترین رتبه‌ بندی هایی می باشد که زیر نظر سازمان مشخص شده ای انجام خواهد شد.

 مشاور سازه باید محاسبات ایستایی انواع سازه ها را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. جهت دریافت گواهی رتبه مشاور سازه، شرکت باید طرح های ترمیمی که روی ساختمان ها ایجاد می شود را بشناسد. هر یک از مشاوران اگر ارزیابی استحکام انواع سازه ها را به خوبی انجام ندهند نمی توانند مقاومت ساختمان ها را بررسی کنند. تهیه طرح های بهسازی و همچنین نظارت و ترمیم اجرای آنها مهمترین فعالیتی می باشد که مشاور سازه باید انجام دهد.

 

فاکتورهای تعیین کننده رتبه مشاور سازه
فاکتورهای تعیین کننده رتبه مشاور سازه

 

فاکتورهای تعیین کننده رتبه مشاور سازه

 

 تمامی فاکتورهای که مربوط به دریافت رتبه مشاور سازه است بر اساس استانداردهای مشخص شده‌ ای اعمال می گردد. شما برای اینکه رتبه بالاتری را دریافت کنید نیاز است که شرایط و مراحل دریافت رتبه مشاور سازه را بررسی نمایید. عوامل زیادی وجود دارند که جهت اخذ رتبه مشاور سازه باید به آنها دقت نمایید. تشخیص دادن صلاحیت نیروی انسانی که در شرکت فعالیت می‌ کنند یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی می باشد. تجربه کاری شرکت یعنی اقدامات و پروژه ‌هایی که انجام داده است یکی از دیگر مواردی است که زمان رتبه بندی به آن توجه می‌ شود.

شرکت ‌ها باید دارای ساختار مدیریتی و امکاناتی باشند که پشتیبانی تمامی خدمات را انجام خواهند داد. عواملی مانند شرکت در آزمون های ادواری، معدل تحصیلی بالا، سابقه کاری مرتبط، حضور در همایش ها و سمینارهای متفاوت و … از جمله عواملی هستند که زمان رتبه بندی بررسی می‌ شوند. البته باید بدانید که هر یک از شرکت ها با داشتن ویژگی ها و مزیت های متفاوت می توانند سریعتر رتبه بالایی کسب کنند. اگر رتبه المپیاد علمی کسب کرده باشد و سوابق مدیریت بی‌ نظیری داشته باشند می‌ توانند رتبه یک دریافت نمایند. در واقع شرکت های مهندسی که مایل هستند رتبه یک دریافت کنند باید تخصصشان بر اساس نوع رتبه ای باشد که برای آنها مشخص می گردد.

 

شرایط اخذ رتبه مشاور سازه

 

برای دریافت رتبه مشاور سازه ۲ علاوه بر کسب کردن امتیازات ضروری، نیاز است که شرکت ها تجربه کاری زیادی داشته باشند. تعداد مهندسانی که طبق تخصصشان در شرکت فعالیت می‌ کنند حدود سه نفر و حداکثر پنج نفر خواهد بود. مدرک هر یک از آنها باید کارشناسی باشد. سوابق کاری که مهندسان طبق تخصصشان ارائه می ‌دهند متغیر می ‌باشد. با این وجود آنها بهتر است که سه سال سابقه کار داشته باشند. برای اینکه گواهی رتبه مشاور سازه یک را دریافت کنند باید ۳ الی ۷ نفر نیروی متخصص در شرکت کار کند. ساختار مدیریتی و همچنین امکانات پشتیبانی از جمله مهم ترین مواردی است که جهت دریافت گواهی رتبه مشاور سازه باید به آنها دقت نمایید.

 

مراحل دریافت رتبه برای مشاور سازه

هر یک از مراحل دریافت رتبه مشاور سازه بر اساس استانداردهای مشخص شده ای می باشد. یکی از مهمترین اقدامات برای دریافت رتبه بررسی کردن شرایط شرکت خواهد بود. شما باید ابتدا ثبت شرکت انجام بدهید. در صورتی که شرکت امتیازات و شرایط لازم جهت دریافت رتبه را داشته باشد باید دستورالعمل ها را رعایت کند. مدارکی که برای دریافت رتبه و گواهی مشاوره ساز ارائه می دهید شامل مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره، سابقه کاری مهندسان، اظهارنامه‌ های شرکت و … است. بعد از تهیه کردن کپی هر یک از مدارک باید به سازمان مشخص شده مراجعه نمایید. امروزه تمامی مراحل دریافت و گواهی رتبه مشاور سازه به صورت اینترنتی از طریق وب سایت ساجات انجام خواهد شد.

 

شرایط و مدارک لازم اخذ رتبه مشاور سازه
شرایط و مدارک لازم اخذ رتبه مشاور سازه

 

مزیت های اخذ رتبه مشاور سازه

اخذ رتبه مشاور سازه مزیت های بی نظیری دارد. در واقع شما با دریافت رتبه مشاور سازه می توانید در مناقصاتی که دولتی هستند شرکت کنید. همچنین شرکت در مناقصات خارجی و داخلی برایتان راحت تر خواهد شد. اگر شرکت بتواند تمامی گریدهای مشاور را دریافت کند شانس دریافت کردن تسهیلات بانکی و وام را خواهد داشت. در صورتی که شما رتبه یک مشاور سازه را دریافت نمایید می توانید دیدگاه بهتری نسبت به شرکت هایی که فعالیت متفاوتی دارند داشته باشید. مشتریان برای سرمایه ‌گذاری شرکت‌ هایی را انتخاب خواهد کرد که رتبه مشاور دارند. بر همین اساس شما باید برای دریافت رتبه سازه باید اقدامات ضروری را انجام دهید.

 

هزینه دریافت کردن رتبه مشاور سازه

پارامترهای متنوعی روی هزینه دریافت رتبه نقش دارند. اصلاح زیرساخت ها مهمترین فاکتور تعیین کننده هزینه های دریافت رتبه می باشد. اما برخی از هزینه ها هم در دسته بندی هزینه های جاری هستند.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاوره رایگان