ثبت برند زعفران و دلایلی که ثابت می کند برند زعفران واجب است

 

ثبت برند زعفران
ثبت برند زعفران

 

دلایلی که ثابت می کند ثبت برند زعفران واجب است

 

ثبت برند زعفران یکی از مسائلی است که هر تاجر زعفران باید با آن برخورد داشته باشد. دلایل زیادی وجود دارد که تاجران را به این کار تشویق کند. اولین آن ها وجود تعداد بالای برندهای حاضر در بازار است. با وجود برندهای شناخته شده و محبوبی که در بازار وجود دارد، کسی برای خرید یک زعفران بی نام و نشان و بدون مجوزی اقدام نمی کند. ثبت برند یعنی صاحب برند تمام مجوزهای لازم برای تولید و یا تجارت زعفران را به دست آورده که ناخودآگاه به مشتریان احساس دلگرمی و اطمینان القا می کند. همینطور شناخته شدن محصول را در پی دارد که در بازاریابی زعفران و فروش بیشتر آن تاثیر دارد.

مهم ترین مزیتی که از ثبت کردن یک برند برای زعفران نصیب فرد می شود، این است که تاجر به پشتوانه قانون می تواند از حقوق خود دفاع کند و جلوی استفاده غیر قانونی از محصول خود را می گیرد و در صورتی که کسی به علت سوء استفاده یا استفاده نا به جا از اسم و برند مشخصی باعث صدمه مالی یا صدمه به اعتبار آن شود، باید در دادگاه پاسخگو باشد.

 

برای ثبت برند زعفران باید چه کارهایی انجام دهیم

 

انتخاب اسم برای برند زعفران در اولویت است. بعد از آن باید مطمئن شوید که این برند با تمام قوانین لازم سازگار بوده و بتواند ثبت شود.

برای این کار باید برند را با تک تک قوانین مقایسه کرده و در صورتی که مخالف هر کدام از آن ها است، آن را عوض کنید.

بعد آن را استعلام کنید تا مطمئن شوید که مشابه ندارد و در نهایت آن را ثبت کنیم.

 

هزینه هایی که برای ثبت برند زعفران با آن روبه رو می شوید

 

 • برای آماده کردن اسنادی که اداره مالکیت معنوی از مالک برند درخواست می کند، هزینه هایی صرف می شود.
 • درخواست ثبت شدن یک برند برای زعفران، یک تعرفه دارد که فرد باید آن را واریز کند.
 • دادن آگهی رسمی برای اطلاع رسانی درباره برند خود هم دارای هزینه هایی است. البته این کار در دو نوبت انجام می شود که دو برابر هزینه ایجاد می کند.
 • گاهی حق وکالت برای اینکه یک کارشناس ثبت را انجام دهد، پرداخت می شود.

 

ثبت برند زعفران چند مرحله دارد؟

 

 1. مدارکی که اداره مالکیت معنوی درخواست می کند را به صورت اینترنتی آپلود کرده و تمام فرم های خواسته شده را پر می کنیم.
 2. منتظر بررسی برند به دست کارشناسان مربوطه می شویم. بعد از اینکه کارشناس تایید کرد که برند مخالف قوانین نیست ….
 3. در روزنامه در مورد ثبت کردن برند زعفران خود آگهی منتشر می کنیم.
 4. اگر بعد از گذشت مدت معینی هیچ اعتراض حقوقی در مورد برند وجود نداشته باشد، برند می تواند ثبت شود.( اگر قبل از ثبت برند آن را استعلام کنیم، به راحتی از این مرحله عبور می کنیم.)
 5. بعد از تایید نهایی برند، یک بار دیگر آگهی درباره آن منتشر می کنیم.

 

هزینه ثبت برند زعفران
هزینه ثبت برند زعفران

 

هزینه های وکالت برند زعفران

برای کسی که تازه وارد دنیای تجارت زعفران شده و یا تا قبل از این اقدامی برای ثبت کردن برند خود نکرده، پرداخت هزینه ای برای گرفتن یک وکیل ثبت، اضافه به نظر می رسد. اما در اینجا به شما دلایلی ارائه می کنیم که نشان می دهد این کار نه تنها هزینه ایجاد نمی کند، بلکه از بسیاری جهات به نفع متقاضی است.

کارشناس های شرکت الی ثبت به تمام قوانین و مراحل ثبت زعفران و ثبت شرکت تسلط دارند. این نوع تسلط با گذر زمان و انجام متوالی این کارها به دست آمده است که احتمال اشتباه را بسیار پایین می آورد و موفقیت آن را تضمین می کند.

علاوه بر این احتمال دارد که حتی با وجود اینکه متقاضی شخصا به تمام این مراحل وارد است و نیازی به یک متخصص ندارد، وقت به اندازه کافی برای پیگیری کردن مراحل کار ثبت برند را نداشته باشد. پس باید فردی که به اندازه کافی تجربه در این حوزه دارد را از طرف خود برای ثبت کردن این برند مامور کند.

شرکت ما در آدرس اینترنتی elisabt.ir در این باره توضیحات بیشتری ارائه کرده و برای ارتباط با متخصصان این حوزه، شماره هایی را در اختیار متقاضیان قرار داده است که می توانید از این طریق با متخصصان ما تماس بگیرید.

 

ثبت کردن یک برند برای زعفران چه مزایایی برای یک فرد دارد

 1. کار متقاضی برای یافتن سرمایه و سرمایه گذار را راحت تر می کند.
 2. برند باعث شناخته شدن زعفران مورد نظر می شود
 3. ایجاد نمایندگی و شعبه های کاری بیشتر را ممکن می کند.
 4. برند باعث شناخته شدن زعفران مورد نظر می شود و به متقاضی اجازه می دهد که به تبلیغ و بازاریابی بپردازد.
 5. وجود یک اسم مناسب و دلنشین باعث جلب اعتماد مشتری ها شده و آن ها را به خرید زعفران تشویق می کند و اگر زعفران شما با کیفیت باشد، مشتری از نام برند استفاده می کند تا دوباره آن را تهیه کند.
 6. برند زعفران ثبت شده یک نوع دارایی است و می تواند به فروش برسد.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاوره رایگان