ثبت برند و هزینه و مراحل مدارک مورد نیاز ثبت برند تجاری شرکت، ثبت علامت و لوگو

ثبت برند

 

ثبت برند
ثبت برند

 

ثبت برند مهم ترین بخش در زمینه برندسازی است، زیرا اگر به صورت قانونی این کار را انجام ندهیم تمامی زحمات و تلاش های ما در گذشته بی نتیجه خواهد ماند. اما موارد دیگری نیز در برندسازی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

مواردی هم چون زیاد دیده شدن، خوب دیده شدن و قیمت و کیفیت مناسب در برندسازی از تاثیر زیادی برخوردارند و حتما در این رابطه با تفکر و پژوهش مناسب و کار کردن با مشاورین مختلف آن را انجام دهید تا به بهترین نحو ممکن برندسازی و تبلیغات شما صورت بپذیرد.

آیا می دانید مزایای ثبت برند در چیست و چرا سازمان ها و ارگان هایی که به طور معمول در جامعه شناخته شده هستند می بایست نسبت به ثبت برندینگ خود اقدام کنند. در این جا به معرفی و کارهای انجام شده جهت این فرآیند کاری می پردازیم پس شما را دعوت به خواندن این مطلب می کنیم.

شرایط ثبت برند

 

در شرایط ثبت برند و ثبت علامت زمانی موثر است که شما دارای روابط عمومی بالا در ارتباط با مشتریان باشید . می توانید با پیگیری های مداوم در ارتباط با مشتریان خود آن ها را به سیستم و کسب و کار خود وفادار سازید و از این طریق مشتری های وفادار و همیشگی خود را بیشتر کنید، هم چنین کلیه این مشتریان که به شما اعتماد کرده برای شما مشتری دیگر به همراه خواهند آورد و این مساله می تواند سود شما را دوچندان کند.

پس درک این مساله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که همیشه سعی در افزایش ورودی خود باشید. چون زمانی که جامعه هدف به طور کامل کسب و کار شما را شناختند دیگر نیازی به تبلیغات زیاد ندارید و همین جامعه هدف است که برای شما مشتری خواهند آورد.

یکی دیگر از گام هایی که در ثبت برند تجاری موثر است بسته بندی زیبا در محصولاتی است که آن را به مشتریان عرضه می کنید. شکل و شمایل زیبا همیشه تاثیر به سزایی در ذهن مشتریان به همراه خواهد داشت که شما را معتبر بدانند. پس همیشه سعی کنید که زیبا کار کنید و خود را به دیگران زیبا نشان دهید این مساله تاثیر بسیار مثبتی در ذهن مشتریان به همراه خواهد داشت.

 

مدارک لازم جهت ثبت برند

 

کپی تمامی مدارک شخص حقیقی:کپی شناسنامه ، کارت ملی، کارت تجاری کارت بازرگانی، مجوز فعالیت (پروانه بهره برداری،مجوز تأسیس) ، پروانه ساخت و یا جواز کسب و تجارت.

کپی تمامی مدارک ی شخص حقوقی: کپی شناسنامه، کارت ملی، کارت تجاری کارت بازرگانی ، روزنامه رسمی، آخرین ثبت تغییرات شرکت، مجوز فعالیت(پروانه بهره برداری، مجوز تأسیس) ، پروانه ساخت و یا جواز کسب و تجارت.

 

ثبت برند تجاری
ثبت برند تجاری

 

ثبت برند تجاری

 

ثبت نشان تجاری

 

ثبت برند تجاری است که به صورت لوگو به مشتریان نشان داده می شود و افراد بلافاصله با دیدن این لوگو و علامت تجاری به فکر کسب و کار ما می افتند. در واقع با ثبت علامت تجاری می توان جلوی برخی از سوء استفاده های احتمالی را گرفت، زیرا اگر برند ما به صورت رسمی و قانونی ثبت نشده باشد هر شخص و یا سازمانی می تواند از محصولات و خدمات ما استفاده کند و آن را به نام خود معرفی کند.

 

هزینه ثبت برند

 

هزینه ثبت برند
هزینه ثبت برند

 

هزینه ثبت برند متفاوت است و بستگی به شما که کدام شرکت خدماتی ثبتی را برای این کار انتخاب کنید تا برایتان انجام دهد ما ثبت علامت را بصورت فوری و هزینه ثبت برند را با حداقل هزینه انجام میدهیم.

 

ثبت برند بین المللی

 

پس چه بهتر است قبل از شروع کار و یا اخذ رتبه ، رتبه بندی که هنوز فعالیت تجاری خود را آغاز نکرده ایم، ثبت برند بین المللی خود را انجام دهیم، در واقع این کار زمانی شدنی است که از حوزه فعالیت خود به صورت کامل مطمئن هستیم و می دانیم روزی در جامعه هدف داخلی و حتی سطح بین المللی شناخته می شویم.

 

از قدیم الایام گفته اند که شناخته شو و بیشتر بفروش. این مساله را برندینگ می نامیم، موضوعی که تمامی کسب و کارهای فعال در کشور باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. مشکل اصلی امروز در سطح تولید، عدم برند شدن بسیاری از این کارخانه هاست. زمانی جامعه هدف ما را می شناسند که اصول برندسازی را به درستی رعایت کرده باشیم و یکی از گام های اصلی در این برندسازی، ثبت برند است. پس همین الان برای این کار اقدام کنید و ثبت تغییرات شرکت را اعمال کنید .

 

مراحل ثبت برند
مراحل ثبت برند

مراحل ثبت برند

 

مراحل ثبت برند هم مانند دیگر کارهای ثبتی از مراحل مختلفی تشکیل شده است و هر شخص می بایست به نوبت این مراحل ثبت لوگو و علامت را به اجراء درآورد. پس لازم است که ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

اولین گام این است که اظهارنامه خود را تکمیل کرده باشید، تکمیل کردن اظهارنامه نیاز به تجربه و تخصص دارد و بهتر است جهت مشاوره در این زمینه با مشاورین ما ارتباط بگیرید. بعد از این که اظهارنامه خود را تکمیل کردید آن را تحویل اداره ثبت علائم تجاری دهید در این نوبت کارشناسان حاضر در اداره ثبت علائم تجاری نسبت به تایید و یا رد کردن این اظهارنامه اقدام می کنند و به شما اطلاع می دهند.

 

سامانه ثبت برند
سامانه ثبت برند

 

سامانه ثبت برند

 

قبل از انجام ثبت نشان لازم است کلیه مدارک و فرم های پیوستی را اسکن کنید. برای این کار می توانید به دو صورت اقدام کنید. مرحله اول آن است که مستقیما وارد سایت ما جهت ثبت برند elisabt.ir شوید و بر روی ثبت برندینگ کلیک کنید و گام به گام مواردی را که از شما خواسته است را انجام دهید. پس بهتر است قبل از انجام این کار کلیه مدارک و فرم ها را اسکن کنید تا در هنگام درخواست این فرم ها در سامانه ثبت علامت و لوگو بتوانید به سادگی آن را اسکن کنید.

 

اداره ثبت برند

 

یکی از مهم ترین نکات مراحل ثبت علامت در این زمینه عدم تایید اظهارنامه شما توسط اداره ثبت برند است که می بایست بعد از ۱۵ روز دیگر نسبت به ثبت اظهارنامه خود اقدام کنید. اگر از نظرات کارشناسان و مشاورین شرکت های خدماتی ثبت برندینگ  در این زمینه بهره نگیرید به احتمال زیاد نام انتخابی شما توسط اداره ثبت علامت رد خواهد شد و این کار منجر به تعویق افتادن کار ثبت نام و نشان تجاری شما خواهد شد، پس چه بهتر است قبل از تکمیل کردن اظهارنامه در این زمینه با ما مشورت بگیرید تا وقت و انرژی شما در این زمینه گرفته نشود.

 

ثبت علامت
ثبت علامت

 

ثبت علامت

 

بعد از تایید اظهارنامه اکنون نوبت آن رسیده که ثبت علامت کنید. پیشنهاد می کنیم این کار را به دست افراد و گرافیست های متخصص در این زمینه واگذار نمایید تا بهترین شکل و نشان تجاری را برای شما به ثبت برسانند. ثبت علامت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به نوعی شکل و شمایل کار شما را نشان می دهد.

معمولا در دنیای امروزی استفاده از لوگوی ساده اما زیبا رواج دارد تا راحت تر در ذهن مخاطب بماند. این مساله را می توانیم با یک مثال ساده به شما نشان دهیم، زمانی که اسم اپل می آید ناخودآگاه شکل و شمایل لوگوی آن با سیب گاز گرفته به ذهن شما می رسد، یا این که نام گوگل می آید به همین ترتیب. پس بسیار مهم است که لوگوی شما راحت در ذهن مخاطب بماند تا مشتری شما را با این علامت بشناسد.

 

ثبت برند و لوگو

 

 

ثبت برند و لوگو
ثبت برند و لوگو

 

طراحی لوگوی زیبا اعتبار زیادی به کسب و کار شما می بخشد و می توانید از این نشان تجاری در وب سایت و یا کانال تجاری خود استفاده کنید و بدین وسیله اعتماد مشتریان را به سمت خود جذب کنید. پس ثبت لوگو یکی از مهم ترین مراحل ثبت نشان تجاری به حساب می آید و می بایست در این زمینه با دقت کافی گام بردارید.بعد از کلیه این کارها اکنون نوبت تبلیغات کسب و کار شماست. تبلیغاتی که با کم ترین هزینه بهترین ورودی را به شما بدهد.

در حال حاضر دیجیتال مارکتینگ به دلیل هزینه پایین و ورودی زیاد مورد توجه بسیاری از شرکت هاست و تمامی کسب و کارهای سنتی نیز باید از این روش استفاده کنند تا ورودی و درآمد خود را افزایش دهند. برندسازی اینترنتی در ابتدا می تواند شما را به جامعه هدف بشناسند و بعد از این که خوب شناخته شدید و از این مسیر توانستید درآمد زیادی کسب کنید نوبت آن فرارسیده که نمایندگی های متعدد در شهرهای مختلف بگیرید تا خود این نماینده ها برای شما ورودی و مشتری بیشتری بیاورند.

 

نکات مهم شرایط ثبت برند

 

هم چنین شکل و شمایل فضای تبلیغاتی شما هم چون وب سایت در ثبت برند از تاثیر زیادی برخوردار است، پس سعی کنید بسته زیباسازی سایت خود را فعال کنید تا زمانی که مشتری وارد سایت شما می شود، احساس خوشایندی به وی دست بدهد.

اما مرحله بعدی برای ثبت علامت تجاری، انتخاب رنگ شماست. مطمئنا هر برندی دارای رنگ به خصوصی است. شما ایرانسل را نگاه کنید که همیشه از رنگ زرد استفاده می کند، یا همراه اول که از رنگ آبی استفاده می کند. انتخاب رنگ مناسب که به حوزه کاری شما بیاید یکی از مهم ترین گام های مربوط به ثبت برندینگ به حساب می آید. به فرض مثال اگر در حوزه چرم کار می کنید از رنگ قهوه ای، اگر در حوزه لبنیات از رنگ سفید و یا اگر در حوزه زعفران از رنگ نارنجی و به همین ترتیب. رنگ برند شما باید نشان دهنده حوزه فعالیت شما باشد، پس در هنگام ثبت لوگو و نشان تجاری به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.

 

نحوه ثبت برند

 

می توانید به صورت مستقیم و حضوری به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه کنید و کارهای ثبت برند خود را انجام دهید. معمولا مدت زمانی که برای این کار در نظر گرفته شده است چیزی در حدود ۶۰ روز است و ممکن است برخی از افراد اصلا از کارهای اداری و گذراندن وقت خود در صف اداری خوششان نیاید پس می توانند صفر تا صد این کار را به دست مشاورین ما بسپارند تا در کوتاه ترین زمان، ثبت علامت شما را انجام دهند.

 

ثبت برند لاتین

 

ثبت برند لاتین یعنی می توانید لوگو و یا برند خود را یا به صورت فارسی و یا لاتین ثبت کنید، اما اگر می خواهید به صورت لاتین برند شما به ثبت برسد می بایست کارت بازرگانی و عضویت در اتاق بازرگانی را به ثبت رسانیده باشید، پس جهت مشاوره در این زمینه می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

پس از ثبت برند تمامی اسناد و مدارک مربوط به سازمان شما در سازمان ثبت علائم تجاری نگهداری می شود و در صورت مشاهده فرد و یا سازمانی که بخواهد به صورت غیر قانونی از نام و برند شما استفاده کند، می توانید از وی شکایت کنید تا تحت پیگرد قانونی قرار گیرد، اما اگر این کار ثبتی را انجام ندهید هر لحظه می بایست منتظر سوء استفاده از نام و برند شما باشید و این کار عواقب سنگینی را به خصوص برای یک شرکت پرهزینه به همراه خواهد داشت.

 

امیدواریم مطالبی که در این مقاله بیان شد برای شما عزیزان مفید بوده باشد و توانسته باشیم اطلاعاتی کلی در خصوص ثبت برند به شما عزیزان بدهیم. جهت انجام دادن این کار و یا مشاوره در این زمینه و رتبه مشاور و رتبه پیمانکار می توانید با کارشناسان و مشاورین ما ارتباط بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن راهنمایی های کلی را به شما عزیزان بدهند. در دنیای امروزی ثبت برند تجاری یکی از موضوعات مهم و حساس برای کسب و کارهایی است که می خواهند خود را از مشکلات اقتصادی رها کنند.

 

ثبت برند لاتین
ثبت برند لاتین

 

مزایای ثبت برند چیست؟

 

همان طور که در بالا اشاره کردیم مهم ترین مساله در ارتباط با مزایای ثبت برند را می توان به جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی بیان کرد. زمانی که ما شناخته می شویم برای ثبت برندینگ دیر است، چون هر لحظه ممکن است شخص و یا سازمان اسم و علامت تجاری ما را بدزد و به سادگی مشتریانی که با زحمت توجه آن ها را به سمت خود جلب کرده ایم را از ما بگیرند. پس بهتر است قبل از این که به شکل کامل در جامعه هدف شناخته شویم برای این کار اقدام کنیم.

با ثبت علامت می توانیم از هویت و نام تجاری خود محافظت کنیم و به مشتریان نشان دهیم که کسب و کار ما قانونی بوده و این مساله حمایت و اعتماد بیشتر مشتریان را به همراه خواهد داشت.به طور حتم برندسازی با پولدار شدن ارتباط بسیار نزدیکی دارد. این مساله را حتی می توان در انسان های موفق و مشهور تداعی کرد، زمانی که از نام خود استفاده می کنند و در تبلیغات و یا کسب و کارهای مختلف برای کشاندن مشتریان بیشتر از این نام استفاده می کنند. شما برندهای مشهور را در نظر بگیرید. برندی مانند اپل پول نام خود را می خورد.

 

نکات مهم مزایای ثبت برند

 

چرا قیمت گوشی های اپل به نسبت گوشی های اندروید بالاتر است، این مساله را می توان در برند بودن این شرکت دانست، چون یقین داریم که گوشی های اپل حتی به نسبت برخی از گوشی های اندرویدی از کیفیت پایین تری برخوردارند. پس اگر وارد کسب و کاری می شوید و می خواهید آن را شروع کنید، حتما به فکر برندسازی باشید، این کار می تواند شما را از مشکل اقتصادی که امروزه بسیاری از شرکت ها با آن دست و پنچه نرم می کنند رهایی یابد و به همین دلیل است که ثبت برند یکی از موضوعات اساسی در این کار است.

 

 

برای راهنمایی و مشاوره تخصصی رایگان ثبت برند تجاری ، ثبت شرکت ، ثبت لوگو و علامت تجاری ، رتبه بندی شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

مژگان طیبی هستم کارشناس اخذ رتبه پیمانکار ، اخذ رتبه مشاور و رتبه بندی شرکت با 20 سال سابقه با نشر محتوا ها میخوام شما رو در امورات مربوط به شرکت راهنمایی بکنم.

Call Now Buttonمشاوره رایگان