ثبت شرکت و راهنمای کامل مراحل مدارک و هزینه تاسیس شرکت در سال ۱۳۹۹

 

ثبت شرکت

 

ثبت شرکت
ثبت شرکت

 

ثبت شرکت یعنی این که فعالیت تجاری خود را رسمی کرده اید و طبق مفاد انجام این کار به سادگی می توانید قراردادهای کوچک و بزرگ را با دیگر سازمان ها جهت ارائه خدمات و محصولات خود ببندید.

اگر می خواهید به فعالیت اقتصادی و تجاری خود اعتبار ببخشید بایستی حتما به فکر تاسیس شرکت باشید. در این مقاله به مهم ترین مزایای ثبت یک شرکت که می تواند برای افراد به همراه داشته باشد اشاره کرده ایم، هم چنین مدارک و مراحلی که می بایست برای انجام این کار انجام دهید را نیز آورده ایم، پس با ما همراه باشید.

اگر ثبت را انجام ندهید مطمئنا با مشکلاتی از جمله عقد قرارداد، صدور فاکتور رسمی و عدم اعتماد مشتریان روبه رو خواهید شد، پس چه بهتر است هر چه زودتر نسبت به انجام این کار اقدام کنید.

یکی از مشتریان از ما پرسیده است که در چه زمانی می توانم ثبت خود را انجام دهم؟ پاسخ دادن به این سوال بسیار ساده س، اگر به کسب و کار و فعالیت اقتصادی خود اطمینان دارید و توانسته اید در بازه زمانی که شروع به فعالیت کرده اید، سودآوری داشته باشید می بایست برای ثبت شرکت خود اقدام کنید.

 

مراحل ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت

 

مراحل ثبت شرکت

 

در مراحل ثبت شرکت قبل از هر چیزی این را بدانید که با ثبت یک شرکت می توانید در کلیه مناقصات دولتی و خصوصی بدون هیچ گونه مشکلی شرکت کنید و این سودآوری را برای شما بیشتر می کند، در حالی که انجام چنین کاری برای شخص حقیقی امکان پذیر نیست پس اگر می خواهید به ارگان های رسمی دولتی و خصوصی خدمات و محصولات خود را ارائه کنید، هر چه زودتر نسبت به ثبت برند و شرکت خود اقدام نمایید.

تمامی انجام کارهای ثبتی در این رابطه به صورت آنلاین انجام می گیرد و این کار در سامانه ثبت شرکت ها فراهم شده است. اما خود این کار مراحل مختلفی دارد و شاید برخی از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات و یا زمان کافی، هزینه ای را به یک شرکت مشاوره ای در این زمینه پرداخت می کنند تا صفر تا صد این کار برای آن ها صورت بپذیرد.

 

مرحله های ثبت شرکت

 

 1. اولین گام برای انجام دادن آن این است که تمامی مدارک و موارد لازم جهت ثبت شرکت را فراهم کنید. این نکته قابل تامل است که برای ثبت می بایست اسم حداقل دو نفر به عنوان شرکای کاری آورده شود و انجام دادن چنین کاری تنها برای یک نفر جایز نیست. هم چنین میزان سرمایه اولیه خود را باید تعیین کنید تا این که بدانیم که شرکت شما در کدام یک از دسته های تجاری قرار می گیرد. مدارکی از جمله کپی کارت ملی و شناسنامه اعضای شرکت به علاوه واریز وجه به حساب اداره تاسیس شرکت ها و هم چنین کلیه مدارک تحصیلی اعضای شرکت جهت انجام این کار ضروری است.
 2. گام دوم در جهت ثبت شرکت این قضیه است که یک اسم تجاری برای شرکت خود انتخاب کنید، قابل تامل است که نامی را انتخاب کنید که برای مشتریان ساده باشد و به سادگی بتوانند آن را تلفظ کنند چون شما قصد دارید در آینده نه چندان دور نام تجاری خود را به عنوان یک برند بر سر زبان ها آورید، پس مهم ترین نکته در این خصوص این قضیه است که نامی را انتخاب کنید که هم به زمینه فعالیت شما بخورد و هم این که بتوانید در آینده به ساده ترین شکل ممکن برای آن برندسازی کنید. قوانین مربوط به انتخاب نام جهت ثبت این قضیه است که از سه کلمه تشکیل شده که دو کلمه آن خاص و یک کلمه آن عمومی است و قبلا هیچ ارگان رسمی آن را به ثبت نرسانده باشد، جهت انتخاب نام مناسب در زمینه کاری خود می توانید از کارشناسان شرکت ما در این زمینه استفاده کنید.

 

سایت ثبت شرکتها
شرایط ثبت شرکت

 

شرایط ثبت شرکت

 

 1. در صورت تکمیل بودن اطلاعات و مدارک جهت ثبت شرکت، آن را به کارشناسان شرکت ما تحویل می دهید و کلیه کارهای ثبتی شما را در این زمینه انجام می دهند و یک نسخه از رسید پذیرش برای شما ارسال می شود.
 2. لازم به ذکر است که شما می توانید ۵ نام را برای شرکت خود انتخاب کنید که در نهایت کارشناس فنی اداره تاسیس شرکت ها ۱ نام را انتخاب می کند. تمامی این موارد را به مشاورین تیم فنی ما ارسال کنید تا گام های بعدی جهت ثبت برداشته شود. ( مهم ترین نکته در این خصوص این قضیه است که بعد از تایید نام شرکت شما تنها ۲ ماه فرصت دارید که جهت ادامه ثبت اقدام کنید، که در غیر این صورت دوباره باید برای انتخاب نام شرکت اقدام نمایید.)
 3. پس از این که پرونده شما در اداره ثبت شد و مورد تایید قرار گرفت، متقاضی می بایست هزینه های مربوط به این کار را پرداخت کند و فیش واریزی را برای اداره ثبت شرکت ها ارسال نماید.
 4. کلیه مدارک و فرم های مربوط به این کار توسط تیم فنی ثبت شرکت مورد بررسی قرار گرفته و بعد از تایید این مدارک، متقاضی می بایست زیر کلیه این مدارک را به امضاء برساند و یک نسخه از آن را نزد خود نگه دارد.

 

ثبت شرکتها روزنامه رسمی

 

 1. در مرحله آخر یک نسخه با مهر برجسته به متقاضی تحویل داده می شود و که اصطلاحا به آن اساسنامه شرکت گفته می شود و در نهایت مرحله تاسیس شرکت به مرحله آخر خود رسیده است و متقاضی به سادگی می تواند فعالیت تجاری و اقتصادی خود را در این زمینه آغاز کند و رسما آگهی ثبت شرکت وی در روزنامه رسمی ثبت شرکتها به چاپ می رسد.

 

هزینه ثبت شرکت
هزینه ثبت شرکت

 

هزینه ثبت شرکت

 

در هرینه ثبت شرکت اگر شما حدود یک سال است که کار تجاری خود را آغاز کرده اید و در این زمینه به درآمد خوب رسیده اید، اما برای ثبت شرکت خود اقدامی نکرده اید، بدانید که در آینده با مشکلاتی مواجه خواهید شد و مسلما هزینه تاسیس شرکت مثل سایر هزینه های خدماتی روزبه روز بیشتر می شود، پس چه بهتر است همین الان برای این کار اقدام کنید تا با هزینه کم تر به نسبت آینده، خیال خود را از بابت این کار راحت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های مشاوره ای و ثبتی در این زمینه می توانید با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس حاصل فرمایید تا به بهترین شکل ممکن تیم فنی ما بتواند شما را راهنمایی کند.

 

شناسه ملی شرکت ها

 

اما قبل از ثبت موسسه می بایست تعیین شود که پروسه تجاری شما در چه حیطه ای است و بهترین نوع شرکت برای ثبت را انتخاب کنید. در حالت کلی چندین نوع شرکت برای ثبت داریم که شامل این موارد است:

 

انواع شرکت

 

 1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 2. ثبت شرکت سهامی خاص
 3. شرکت سهامی عام
 4. شرکت تضامنی
 5. شرکت تعاونی
 6. شرکت نسبی
 7. و…..

 

شرکت سهامی خاص

 

در این جا قصد نداریم به خصوصیات هر کدام از این شرکت ها بپردازیم، چون از حیطه این مقاله خارج است، اما بدانید که ۹۰ درصد شرکت های ایرانی، به دو دسته شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص تقسیم می شوند و احتمالا کسب و کار شما هم در این دو دسته قرار می گیرد.

 

شرکت با مسئولیت محدود

 

همین را بدانید کافی است که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود با دو نفر امکان پذیر است و حداقل سرمایه موجود را می طلبد اما این قضیه برای شرکت های سهامی خاص متفاوت است و تعداد شریکان جهت انجام این کار و هم چنین سرمایه آن بیشتر است.

 

سایت ثبت شرکت
راهنمای ثبت شرکت

 

 

راهنمای ثبت شرکت

 

در گذشته به دلیل نبود افراد مشاور و کاردان در زمینه ثبت، خود افراد می بایست مراحل قانونی و اداری تاسیس شرکت را در بازه زمانی طولانی سپری می کردند و شاید برخی از این افراد دیگر از انجام دادن این کار خودداری می کردند، اما خوشبختانه امروزه با به میان آمدن شرکت های مشاوره ای در این زمینه، صفر تا صد ثبت شرکت با راهنمای ثبت شرکت بصورت کامل برای شما صورت می پذیرد و با در نظر گرفتن شرایط مالی و اقتصادی شما، این کار به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد.

 

نحوه ثبت شرکت

 

بهترین حالت این است قبل از انجام ثبت و این که سازمان شما در کدام یک از این دسته ها قرار می گیرد می بایست حتما با کارشناسان مشاورین ما در این زمینه راهنمای ثبت ارتباط بگیرید تا شما را در نحوه ثبت شرکت راهنمایی کنند.هم اکنون بسیاری از رقیبان شما، این کار را انجام داده اند و به سادگی از شما جلو زده اند. بدون شک مشتریانی که قصد خرید عمده را از شما داشته باشند به این سادگی ها به شما اعتماد نخواهند کرد و دوست دارند تمامی کارهای ثبتی شما را رویت کنند. یکی از بهترین گزینه ها جهت جلب اعتماد مشتریان، ثبت است. حتی می توانید کد ثبتی خود را در سایت و یا شبکه اجتماعی خود بگذارید و از این طریق رضایت مشتریان را به سمت خود جلب کنید.

امروزه تمامی شرکت ها و ارگان های دولتی برای این که بخواهند با شما همکاری کنند و این که محصولات و یا خدماتی را از شما دریافت کنند نیازمند کد اقتصادی هستند. کد اقتصادی زمانی به شما تعلق می گیرد که برای ثبت شرکت خود اقدام کرده باشید و این کد به اشخاص حقیقی تعلق نمی گیرد. بدین صورت اگر کد اقتصادی نداشته باشید بدون شک فرصت های زیادی را در زمینه کاری خود از دست می دهید.

اما سومین مزیت مربوط به این کار، جلوگیری از فضای ناسالم در زمینه اقتصادی و تجاری و اخذ رتبه و رتبه بندی شرکت است و با تعلق گرفتن مالیات به شما، هر ساله می توانید نسبت به پرداخت آن اقدام کنید و در این راستا در جهت رشد و آبادانی کشور خود گام بردارید.

نکاتی در ارتباط با ثبت شرکت

 

نکات زیادی در ارتباط با تاسیس شرکت وجود دارد که در این جا می خواهیم به مهم ترین آن ها اشاره کنیم.

قبل از هر چیزی می بایست سهم هر کدام از شرکای تجاری خود را در شرکت معلوم کنید. ممکن است شخصی به تنهایی بخواهد برای ثبت اقدام کند و در این راستا اعضای خانواده خود را جهت شرکای تجاری انتخاب کند. اما برخی از افراد دارای شریکانی هستند که قبل از مراحل ثبتی می بایست توافقات اولیه در زمینه میزان سهام هر کدام از افراد در سرمایه و دارایی شرکت لحاظ گردد که بعدا افراد شرکت با مشکل مواجه نشوند.

تمامی مدارک هویتی و تحصیلی اعضای شرکت باید فراهم شود و به پیوست برای اداره ثبت شرکت ها ارسال گردد. مطمئنا عدم توجه به این نکات در ادامه می تواند اعضای شرکت را با مشکلاتی مواجه کند.می بایست آدرسی را که برای شرکت خود در نظر می گیرید تجاری باشد و این آدرس کامل نوشته شود.اما هر گونه ثبت تغییرات شرکت در ساختار و آدرس شرکت باید به صورت قانونی گزارش شود و در این راستا برای انجام این کار می توانید از نظرات کارشناسان و مشاورین ما، استفاده کنید.ضمنا میتوانید جهت اخذ رتبه مشاور و اخذ رتبه پیمانکار اقدام نمایید.

 

نکات مهم ثبت

 

یکی از مهم ترین نکات در این خصوص این است که به هیچ عنوان اسم شرکت شما با اسم برند شما یکسان نباشد، اما مشابه می تواند باشد. اگر از ما می خواهید مشاوره بگیرید بلافاصله بعد از تاسیس شرکت می توانید برای مراحل ثبت برند خود اقدام کنید تا فرد دیگری آن را انتخاب نکند.

انتخاب اسم برند می تواند ساده و کوتاه باشد تا در ذهن مشتری بهتر باقی بماند. مسلما با انجام اصول درست برندسازی شما زمانی شناخته می شوید و اگر برای ثبت برند خود اقدامی نکرده باشید، شخص دیگری آن را می گیرد و به سادگی می تواند از اسم و اعتباری که برای خود دست و پا کرده اید سوء استفاده کند.

 

مشاوره در زمینه ثبت شرکت

 

اگر قصد دارید در سریع ترین زمان ممکن و با کم ترین هزینه این کاربرای شما صورت بگیرد از طریق این سایت با ما ارتباط بگیرید تا به صورت کامل راهنمایی شوید. امکان دارد شما حوصله کارهای اداری و قانونی را نداشته باشید و یا این که حوصله دارید اما وقت چنین کاری را ندارید، پس با خیالی آسوده مدارک و موارد گفته شده را در بالا به ما تحویل دهید تا در سریع ترین زمان ممکن این کار برای شما صورت بپذیرد. هم چنین در خصوص هر گونه مشاوره در این زمینه می توانید به ما اطمینان کنید.

 

برای راهنمایی و مشاوره تخصصی رایگان راهنمای کامل مراحل و هزینه ثبت شرکت در سال ۱۳۹۹، مدارک و شرایط و ثبت تغییرات شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

مژگان طیبی هستم کارشناس اخذ رتبه پیمانکار ، اخذ رتبه مشاور و رتبه بندی شرکت با 20 سال سابقه با نشر محتوا ها میخوام شما رو در امورات مربوط به شرکت راهنمایی بکنم.

Call Now Buttonمشاوره رایگان