ثبت شرکت + راهنمای هزینه تاسیس شرکت در سال ۱۴۰۱

 

ثبت شرکت
ثبت شرکت

 

ثبت شرکت

 

  ثبت شرکت یعنی این که فعالیت تجاری خود را رسمی کرده اید و طبق مفاد انجام این کار به سادگی می توانید قراردادهای کوچک و بزرگ را با دیگر سازمان ها جهت ارائه خدمات و محصولات خود ببندید.اگر می خواهید به فعالیت اقتصادی و تجاری خود اعتبار ببخشید بایستی حتما به فکر تاسیس شرکت باشید. در این مقاله به مهم ترین مزایای ثبت یک شرکت که می تواند برای افراد به همراه داشته باشد اشاره کرده ایم، هم چنین مدارک و مراحلی که می بایست برای انجام این کار انجام دهید را نیز آورده ایم، پس با ما همراه باشید. اگر ثبت را انجام ندهید مطمئنا با مشکلاتی از جمله عقد قرارداد، صدور فاکتور رسمی و عدم اعتماد مشتریان روبه رو خواهید شد، پس چه بهتر است هر چه زودتر نسبت به انجام این کار اقدام کنید.

یکی از مشتریان از ما پرسیده است که در چه زمانی می توانم ثبت خود را انجام دهم؟ پاسخ دادن به این سوال بسیار ساده س، اگر به کسب و کار و فعالیت اقتصادی خود اطمینان دارید و توانسته اید در بازه زمانی که شروع به فعالیت کرده اید، سودآوری داشته باشید می بایست برای ثبت شرکت خود اقدام کنید. ثبت شرکت برای کسانی که قصد تجارت و فعالیت در حوزه خاصی دارند اجتناب ناپذیر است. بدون داشتن یک شرکت معتبر بسیاری از درها به روی تاجر بسته خواهد بود. پس اولین قدم برای ورود به دنیای تجارت، داشتن یک شرکت قانونی است.با وجود شرکت شانس به دست آوردن فرصت های تجاری بالاتر خواهد بود و همینطور تاجر می تواند از نظر مالی پیشرفت زیادتری داشته باشد.

 

ثبت نام شرکت

ثبت نام شرکت ها در سایت و به صورت غیر حضوری انجام می شود. در این باره باید به چند نکته توجه کنید:

 • ثبت کردن اسم یک شرکت کاری مهم است و نباید با سهل انگاری انجام شود. به ذهن بسپارید که اسم شرکت معرفی کننده شما است و داشتن اسمی نامناسب وجهه شرکت شما را از بین می برد.
 • اسم شرکتی که گزینش می کنید باید جدید باشد.
 • باید به زبان فارسی و با معنا باشد.
 • شما نمی توانید اسم دانشمندان قرن معاصر را برای شرکت خود انتخاب کنید.

 

مراحل ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت

 

مراحل ثبت شرکت

 

  در مراحل ثبت شرکت قبل از هر چیزی این را بدانید که با ثبت یک شرکت می توانید در کلیه مناقصات دولتی و خصوصی بدون هیچ گونه مشکلی شرکت کنید و این سودآوری را برای شما بیشتر می کند، در حالی که انجام چنین کاری برای شخص حقیقی امکان پذیر نیست پس اگر می خواهید به ارگان های رسمی دولتی و خصوصی خدمات و محصولات خود را ارائه کنید، هر چه زودتر نسبت به ثبت برند و شرکت خود اقدام نمایید.

تمامی انجام کارهای ثبتی در این رابطه به صورت آنلاین انجام می گیرد و این کار در سامانه ثبت شرکت ها فراهم شده است. اما خود این کار مراحل مختلفی دارد و شاید برخی از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات و یا زمان کافی، هزینه ای را به یک شرکت مشاوره ای در این زمینه پرداخت می کنند تا صفر تا صد این کار برای آن ها صورت بپذیرد. مراحل ثبت شرکت به طور عمومی با آپلود کردن مستندات خواسته شده، شروع می شود. اما قبل از آن باید اسم دلخواهی برای آن انتخاب کرده باشید.  

 

در قدم بعدی باید اطلاعات شرکت را در سایت اداره ثبت شرکت ها وارد کرده و منتظر بررسی آن توسط کارشناس و کاردان و تایید اطلاعات باشید. بعد از آن اسناد شرکت را گرفته و بعد از تکمیل کردن و امضای آن ها، اسناد را برای اداره ثبت شرکت ها خواهید فرستاد. در نهایت روزنامه تاسیس شرکت به دست شما خواهد رسید.

 

مرحله های ثبت شرکت

 

 1. اولین گام برای انجام دادن آن این است که تمامی مدارک و موارد لازم جهت ثبت شرکت را فراهم کنید. این نکته قابل تامل است که برای ثبت می بایست اسم حداقل دو نفر به عنوان شرکای کاری آورده شود و انجام دادن چنین کاری تنها برای یک نفر جایز نیست. هم چنین میزان سرمایه اولیه خود را باید تعیین کنید تا این که بدانیم که شرکت شما در کدام یک از دسته های تجاری قرار می گیرد. مدارکی از جمله کپی کارت ملی و شناسنامه اعضای شرکت به علاوه واریز وجه به حساب اداره تاسیس شرکت ها و هم چنین کلیه مدارک تحصیلی اعضای شرکت جهت انجام این کار ضروری است.
 2. گام دوم در جهت ثبت شرکت این قضیه است که یک اسم تجاری برای شرکت خود انتخاب کنید، قابل تامل است که نامی را انتخاب کنید که برای مشتریان ساده باشد و به سادگی بتوانند آن را تلفظ کنند چون شما قصد دارید در آینده نه چندان دور نام تجاری خود را به عنوان یک برند بر سر زبان ها آورید، پس مهم ترین نکته در این خصوص این قضیه است که نامی را انتخاب کنید که هم به زمینه فعالیت شما بخورد و هم این که بتوانید در آینده به ساده ترین شکل ممکن برای آن برندسازی کنید. قوانین مربوط به انتخاب نام جهت ثبت این قضیه است که از سه کلمه تشکیل شده که دو کلمه آن خاص و یک کلمه آن عمومی است و قبلا هیچ ارگان رسمی آن را به ثبت نرسانده باشد، جهت انتخاب نام مناسب در زمینه کاری خود می توانید از کارشناسان شرکت ما در این زمینه استفاده کنید.

 

سایت ثبت شرکتها
شرایط ثبت شرکت

 

شرایط ثبت شرکت

 

 1. در صورت تکمیل بودن اطلاعات و مدارک جهت ثبت شرکت، آن را به کارشناسان شرکت ما تحویل می دهید و کلیه کارهای ثبتی شما را در این زمینه انجام می دهند و یک نسخه از رسید پذیرش برای شما ارسال می شود.
 2. لازم به ذکر است که شما می توانید ۵ نام را برای شرکت خود انتخاب کنید که در نهایت کارشناس فنی اداره تاسیس شرکت ها ۱ نام را انتخاب می کند. تمامی این موارد را به مشاورین تیم فنی ما ارسال کنید تا گام های بعدی جهت ثبت برداشته شود. ( مهم ترین نکته در این خصوص این قضیه است که بعد از تایید نام شرکت شما تنها ۲ ماه فرصت دارید که جهت ادامه ثبت اقدام کنید، که در غیر این صورت دوباره باید برای انتخاب نام شرکت اقدام نمایید.)
 3. پس از این که پرونده شما در اداره ثبت شد و مورد تایید قرار گرفت، متقاضی می بایست هزینه های مربوط به این کار را پرداخت کند و فیش واریزی را برای اداره ثبت شرکت ها ارسال نماید.
 4. کلیه مدارک و فرم های مربوط به این کار توسط تیم فنی ثبت شرکت مورد بررسی قرار گرفته و بعد از تایید این مدارک، متقاضی می بایست زیر کلیه این مدارک را به امضاء برساند و یک نسخه از آن را نزد خود نگه دارد.
 5. در مرحله آخر یک نسخه با مهر برجسته به متقاضی تحویل داده می شود و که اصطلاحا به آن اساسنامه شرکت گفته می شود و در نهایت مرحله تاسیس شرکت به مرحله آخر خود رسیده است و متقاضی به سادگی می تواند فعالیت تجاری و اقتصادی خود را در این زمینه آغاز کند و رسما آگهی ثبت شرکت وی در روزنامه رسمی ثبت شرکتها به چاپ می رسد.

 

شرایط ثبت شرکت های مختلف فرق دارد

به طور مثال یک ثبت شدن یک شرکت مهندسی باید مدرک مهندسی در اختیار داشته باشید اما اکثر شرکت های دیگر در اول مسیر نیازی به مدرک تحصیلی ندارند.

 • برای اینکه شرکت ثبت شود باید شماره افرادی که در شرکت سهیم هستند را مشخص کرده و تعیین کنید که هر کدام در چه سمتی فعالیت می کنند.
 • باید تعیین کنید که شرکت در چه حوزه ای فعالیت می کند و مجوزهای لازم در آن حوزه را تهیه کنید.
 • ثبت شدن یک شرکت باید در روزنامه اطلاع داده شود و اسناد آن از پیش آماده شده باشد.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت

 

  مدارک لازم برای ثبت شرکت با دقت در نوع شرکت تفاوت هایی دارد و باید به طور انفرادی بررسی شوند. اما همه شرکت ها مدارک مشترکی دارند که در ادامه نام می بریم.

 • اسناد اصلی شرکت شامل اساسنامه، اظهارنامه و صورتجلسه هیئت مدیره
 • کپی اسناد شناسایی اعضای شرکت
 • مدارکی که ثابت کند هیچ یک از اعضای هیئت مدیره مشکل قانونی ندارند.

سندی که نشان دهد سی و پنج درصد یا مقدار بیشتری از سرمایه شرکت به بانک واریز مزایای ثبت شرکت توسط تعداد زیادی از افراد زیر سوال می رود. با رواج این دیدگاه که تشکیل شرکت فقط باعث ایجاد مالیات می شود، بسیاری افراد از تاسیس قانونی شرکت خودداری می کنند و در نتیجه قادر به پیشرفت در کار خود نیستند. در واقع یکی از مهم ترین مزایایی که در تاسیس قانونی شرکت وجود دارد، اجازه شرکت در مزایده ها است. مناقصه های مختلف دولتی یا غیر دولتی فرصت های زیادی برای پیشرفت به شرکت ها می دهد که بدون ثبت شدن، شرکت اجازه ورود به این مناقصات را نخواهد داشت.  

 

همینطور وقتی شرکتی قانونی باشد، همه اعضای سهامدار توسط قانون حمایت می شوند و دیگر سهامداران مجبور به انجام وظایف و مسئولیت های خود خواهند بود.

 

هزینه ثبت شرکت
هزینه ثبت شرکت

 

هزینه ثبت شرکت

 

  در هرینه ثبت شرکت اگر شما حدود یک سال است که کار تجاری خود را آغاز کرده اید و در این زمینه به درآمد خوب رسیده اید، اما برای ثبت شرکت خود اقدامی نکرده اید، بدانید که در آینده با مشکلاتی مواجه خواهید شد و مسلما هزینه تاسیس شرکت مثل سایر هزینه های خدماتی روزبه روز بیشتر می شود، پس چه بهتر است همین الان برای این کار اقدام کنید تا با هزینه کم تر به نسبت آینده، خیال خود را از بابت این کار راحت کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های مشاوره ای و ثبتی در این زمینه می توانید با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس حاصل فرمایید تا به بهترین شکل ممکن تیم فنی ما بتواند شما را راهنمایی کند.

 

  هزینه تاسیس شرکت به یک اندازه مشخص نیست و باید چندین فاکتور را برای آن در نظر گرفت.

 1. چه نوع شرکتی تاسیس می کنید. هر شرکت هزینه های مختلفی را به شما القا می کند.
 2. هزینه آماده کردن اسناد شرکت و فرستادن آن ها به اداره ثبت شرکت ها
 3. هزینه ای که برای چاپ آگهی شرکت صرف می کنید.( ثبت شدن شرکت باید به صورت عمومی و در روزنامه آگهی شود.)
 4. هزینه هایی که برای استفاده از خدمات شرکت حقوقی مشاور خود می پردازید.

 

شناسه ملی شرکت ها

  اما قبل از ثبت موسسه می بایست تعیین شود که پروسه تجاری شما در چه حیطه ای است و بهترین نوع شرکت برای ثبت را انتخاب کنید. در حالت کلی چندین نوع شرکت برای ثبت داریم که شامل این موارد است:

 

انواع شرکت

 

 1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 2. ثبت شرکت سهامی خاص
 3. شرکت سهامی عام
 4. شرکت تضامنی
 5. شرکت تعاونی
 6. شرکت نسبی
 7. و…..

 

شرکت سهامی خاص

 

  در این جا قصد نداریم به خصوصیات هر کدام از این شرکت ها بپردازیم، چون از حیطه این مقاله خارج است، اما بدانید که ۹۰ درصد شرکت های ایرانی، به دو دسته شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص تقسیم می شوند و احتمالا کسب و کار شما هم در این دو دسته قرار می گیرد. ثبت شرکت سهامی خاص رواج بسیاری دارد و افراد زیادی به تاسیس این شرکت مبادرت می کنند. این نوع شرکت، سهامداران خود را به اندازه مبلغی که سرمایه گذاری می کنند در سود و ضرر شریک می کند.

این نوع شرکت می تواند در حوزه های مختلفی فعالیت کند و برای تعیین نام آن باید به قوانین مربوطه پایبند باشید. توجه کنید که این نوع شرکت قوانین پیچیده تری برای ثبت شدن دارد ولی با توجه به این واقعیت که مزایای زیاد است، افراد زیادی به تاسیس آن اقدام می کنند.

شرکت با مسئولیت محدود

 

  همین را بدانید کافی است که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود با دو نفر امکان پذیر است و حداقل سرمایه موجود را می طلبد اما این قضیه برای شرکت های سهامی خاص متفاوت است و تعداد شریکان جهت انجام این کار و هم چنین سرمایه آن بیشتر است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود برای تجارت های کوچک بهترین گزینه است. این نوع شرکت شرایط راحت تری نسبت به انواع دیگر شرکت ها دارد و هر کس که در آن سهیم شود باید به مقدار سرمایه خود مسئولیت های شرکت را بر عهده بگیرد.

توجه: برای شروع کار این شرکت باید دو نفر یا بیشتر جزو سهامداران باشند و اسم شرکت باید به نحوی انتخاب شود که عبارت شرکت با مسئولیت محدود در آن به چشم بخورد. همینطور اسم سهامداران نباید برای اسم شرکت انتخاب شود.

نکته: این نوع شرکت محدودیت های مهمی دارد که هر متقاضی باید با آن ها آشنا باشد. شرکت مسئولیت محدود معمولا مجاز به دخالت در مناقصه های دولتی نیست و شرایط سخت تری برای گرفتن وام و کمک های مالی دارد.

 

ثبت شرکت دانش بنیان

 

  ثبت شرکت دانش بنیان توسط افراد متخصص و دانشمند انجام می شود. در واقع حوزه کاری این شرکت ها، اطلاعات و دانش مختلف است که از پیشرفت سطح علمی کشور حمایت می کند و از این طریق به سود مالی نیز می رسند. مورد مهم دیگر درباره شرکت های دانش بنیان این واقعیت است که این شرکت ها برای حفاظت از اطلاعات خود به دولت متکی هستند و با ثبت شرکت، دولت از حقوق معنوی آن ها حمایت می کند و در صورت مشاهده استفاده غیر قانونی از اطلاعات، فرد یا شرکت کپی کننده بید در این باره پاسخ گو باشد.

 

ثبت شرکت بازرگانی

 

  ثبت شرکت بازرگانی برای انجام تجارت های مختلف انجام می شود و می تواند به عنوان هر کدام از شرکت های سهامی خاص، مسئولیت محدود، غیر سهامی و غیره به ثبت برسد. به طور کلی هر شرکتی که در حوزه خرید و فروش و دیگر فعالیت های تجاری کار کند، به عنوان شرکت بازرگانی شناخته می شود.

نکته: معمولا افرادی که تصمیم به راه اندازی شرکت بازرگانی دارند از عنوان شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص بهره می برند.

نکته: این نوع شرکت باید مقدار مشخصی سرمایه اولیه داشته باشد و در کمترین حالت پنج عضو در این شرکت فعالیت کنند.

 

ثبت شرکت تعاونی

  ثبت شرکت تعاونی به منظور تولید یا توزیع کالاها و دیگر مایحتاج انسان ها انجام می شود و بعضی از شرایط عضویت در آن به صورت زیر است:

 1. کمترین تعداد شرکای شرکت باید هفت نفر باشد.
 2. سهامداران همه تابع کشور ما باشند و مشکل قانونی نداشته باشند.
 3. شرکا نمی توانند در شرکت دیگری با حوزه کاری مشابه عضو باشند.
 4. باید کمترین مقدار سهامی که در اساسنامه مشخص شده را خرید کنند.

 

ثبت شرکت خدماتی

 

  ثبت شرکت خدماتی کاری آسان است چون سطح تحصیلی بالایی لازم ندارد و برای تشکیل آن می توان از یک سرمایه کم استفاده کرد. با ثبت این شرکت مردم به شما اعتماد می کنند و می توانید برای خدمت رسانی در مناطق مختلف اقدام کنید. شرکت های خدماتی هم قادرند در قالب شرکت های سهامی خاص یا شرکت هایی با مسئولیت محدود ثبت شوند. که هر کدام شرایط تشکیل خود را دارد. اما به طور کلی باید کمترین اعضای لازم را داشته باشند و سرمایه شرکت را تامین کرده باشند.

 

سایت ثبت شرکت
راهنمای ثبت شرکت

 

راهنمای ثبت شرکت

 

  در گذشته به دلیل نبود افراد مشاور و کاردان در زمینه ثبت، خود افراد می بایست مراحل قانونی و اداری تاسیس شرکت را در بازه زمانی طولانی سپری می کردند و شاید برخی از این افراد دیگر از انجام دادن این کار خودداری می کردند، اما خوشبختانه امروزه با به میان آمدن شرکت های مشاوره ای در این زمینه، صفر تا صد ثبت شرکت با راهنمای ثبت شرکت بصورت کامل برای شما صورت می پذیرد و با در نظر گرفتن شرایط مالی و اقتصادی شما، این کار به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد. راهنمای ثبت شرکت ها برای فرد تازه کار موضوعی حیاتی است چون عدم اطلاعات کافی درباره این موضوع باعث شکست در ثبت می شود و متقاضی باید تمام مراحل را دوباره طی کند.

این موضوع علاوه بر هدر دادن هزینه های صرف شده، وقت فرد را هم تلف می کند. پس داشتن یک راهنمای قوی و مطلع در این راه الزامی است. شرکت الی ثبت با آدرس اینترنتی elisabt.ir یکی از شرکت های متخصص در حوزه ثبت کردن برند و شرکت است و همکاران ما می توانند کمک زیادی به درخواست کننده برسانند. برای دریافت راهنمایی دقیق نحوه انجام کار یا واگذار کردن کار ثبت به همکاران ما، می توانید با مشاورانی که در سایت معرفی شده اند، ارتباط برقرار کنید.

 

نحوه ثبت شرکت

 

  بهترین حالت این است قبل از انجام ثبت و این که سازمان شما در کدام یک از این دسته ها قرار می گیرد می بایست حتما با کارشناسان مشاورین ما در این زمینه راهنمای ثبت ارتباط بگیرید تا شما را در نحوه ثبت شرکت راهنمایی کنند.هم اکنون بسیاری از رقیبان شما، این کار را انجام داده اند و به سادگی از شما جلو زده اند. بدون شک مشتریانی که قصد خرید عمده را از شما داشته باشند به این سادگی ها به شما اعتماد نخواهند کرد و دوست دارند تمامی کارهای ثبتی شما را رویت کنند. یکی از بهترین گزینه ها جهت جلب اعتماد مشتریان، ثبت است. حتی می توانید کد ثبتی خود را در سایت و یا شبکه اجتماعی خود بگذارید و از این طریق رضایت مشتریان را به سمت خود جلب کنید.

امروزه تمامی شرکت ها و ارگان های دولتی برای این که بخواهند با شما همکاری کنند و این که محصولات و یا خدماتی را از شما دریافت کنند نیازمند کد اقتصادی هستند. کد اقتصادی زمانی به شما تعلق می گیرد که برای ثبت شرکت خود اقدام کرده باشید و این کد به اشخاص حقیقی تعلق نمی گیرد. بدین صورت اگر کد اقتصادی نداشته باشید بدون شک فرصت های زیادی را در زمینه کاری خود از دست می دهید.اما سومین مزیت مربوط به این کار، جلوگیری از فضای ناسالم در زمینه اقتصادی و تجاری و اخذ رتبه و رتبه بندی شرکت است و با تعلق گرفتن مالیات به شما، هر ساله می توانید نسبت به پرداخت آن اقدام کنید و در این راستا در جهت رشد و آبادانی کشور خود گام بردارید.

 

نحوه ثبت شرکت این گونه است که چند نفر به عنوان سهامدار، مبلغی را در شرکت سرمایه گذاری می کنند و طی یک جلسه درباره ی حوزه کاری و قوانین شرکت تصمیم می گیرند.

 

شرایط اصلی چنین است:
 1. یک نفر برای تشکیل شرکت کافی نیست و باید چند نفر با همکاری هم شرکت را تاسیس کنند.
 2. سهامداران باید سرمایه شرکت را تامین کنند.
 3. سهامداران شرکت باید در حوزه کاری شرکت مشغول فعالیت باشند و مجوزهای لازم را داشته باشند.
 4. سود و ضرر ناشی از فعالیت های شرکت باید تقسیم بندی شود و مسئولیت هر عضو در قبال این مسائل تعیین شود.

 

نکاتی در ارتباط با ثبت شرکت

 

  نکات زیادی در ارتباط با تاسیس شرکت وجود دارد که در این جا می خواهیم به مهم ترین آن ها اشاره کنیم. قبل از هر چیزی می بایست سهم هر کدام از شرکای تجاری خود را در شرکت معلوم کنید. ممکن است شخصی به تنهایی بخواهد برای ثبت اقدام کند و در این راستا اعضای خانواده خود را جهت شرکای تجاری انتخاب کند. اما برخی از افراد دارای شریکانی هستند که قبل از مراحل ثبتی می بایست توافقات اولیه در زمینه میزان سهام هر کدام از افراد در سرمایه و دارایی شرکت لحاظ گردد که بعدا افراد شرکت با مشکل مواجه نشوند. تمامی مدارک هویتی و تحصیلی اعضای شرکت باید فراهم شود و به پیوست برای اداره ثبت شرکت ها ارسال گردد.

مطمئنا عدم توجه به این نکات در ادامه می تواند اعضای شرکت را با مشکلاتی مواجه کند.می بایست آدرسی را که برای شرکت خود در نظر می گیرید تجاری باشد و این آدرس کامل نوشته شود.اما هر گونه ثبت تغییرات شرکت در ساختار و آدرس شرکت باید به صورت قانونی گزارش شود و در این راستا برای انجام این کار می توانید از نظرات کارشناسان و مشاورین ما، استفاده کنید.ضمنا میتوانید جهت اخذ رتبه مشاور و اخذ رتبه پیمانکار اقدام نمایید.

 

اداره کل ثبت شرکت ها

اداره کل ثبت شرکت ها در تهران قرار دارد و وظایف مهمی از قبیل ثبت کردن موسسه ها و شرکت های تجاری و غیر تجاری در شهر تهران را به عهده دارد.همینطور نمایندگی شرکت های خارجی که تهران قرار دارند توسط این اداره تایید می شود و در صورتی که به علل مختلف یک شرکت یا موسسه در تهران پلمپ شود، وظیفه این کار به عهده اداره کل واقع در تهران می باشد. به طور کلی در هر استان اداره ای برای ثبت کردن شرکت ها وجود دارد که اداره کل آن در پایتخت است و علاوه بر رسیدگی به ثبت یا پلمپ شرکت های تهران، به مواردی که از شهرهای دیگر به آن ارجاع داده می شود هم رسیدگی می کند.

 

قانون ثبت شرکت ها بیان می کند:

 1. هر شرکتی که شعبه مرکزی آن در کشور ما تاسیس شود جزو شرکت های داخلی محسوب می شود و باید برای ثبت قانونی شدن توسط دولت ایران درخواست دهد.
 2. شعبه های شرکت های خارجی هم در ایران به ثبت می رسند و اجازه فعالیت بدون مجوز ندارند و در غیر این صورت جریمه خواهند شد.
 3. در صورت تعویض یک یا چند مدیر برجسته در شرکت، باید این تحولات را به اطلاع اداره ثبت برسانید و …

 

ثبت شرکت ها قوانین خاص خود را داشته و از متقاضیان انتظار می رود که این قوانین را اجرا کنند. برای مطمئن شدن از رعایت تمامی قوانین، می توانید با متخصص حقوقی مشورت کنید.

 

نکات مهم ثبت

  یکی از مهم ترین نکات در این خصوص این است که به هیچ عنوان اسم شرکت شما با اسم برند شما یکسان نباشد، اما مشابه می تواند باشد. اگر از ما می خواهید مشاوره بگیرید بلافاصله بعد از تاسیس شرکت می توانید برای مراحل ثبت برند خود اقدام کنید تا فرد دیگری آن را انتخاب نکند. انتخاب اسم برند می تواند ساده و کوتاه باشد تا در ذهن مشتری بهتر باقی بماند. مسلما با انجام اصول درست برندسازی شما زمانی شناخته می شوید و اگر برای ثبت برند خود اقدامی نکرده باشید، شخص دیگری آن را می گیرد و به سادگی می تواند از اسم و اعتباری که برای خود دست و پا کرده اید سوء استفاده کند.

 

مشاوره در زمینه ثبت شرکت

 

  اگر قصد دارید در سریع ترین زمان ممکن و با کم ترین هزینه این کاربرای شما صورت بگیرد از طریق این سایت با ما ارتباط بگیرید تا به صورت کامل راهنمایی شوید. امکان دارد شما حوصله کارهای اداری و قانونی را نداشته باشید و یا این که حوصله دارید اما وقت چنین کاری را ندارید، پس با خیالی آسوده مدارک و موارد گفته شده را در بالا به ما تحویل دهید تا در سریع ترین زمان ممکن این کار برای شما صورت بپذیرد. هم چنین در خصوص هر گونه مشاوره در این زمینه می توانید به ما اطمینان کنید.

 

ثبت شرکت آنلاین

  ثبت شرکت آنلاین کارهای ثبت را به آسانترین شکل، ممکن کرده است. در حال حاضر متقاضیان می توانند به صورت آنلاین با قوانین مختلف کار آشنا شده و بعد از مشورت با متخصصین این حوزه به سایت اداره ثبت مراجعه کنند و شرکت خود را به طور آنلاین ثبت نمایند. نکته: تاسیس یک شرکت قانونی دارای چندین مرحله است که بعضی از آن ها ده روز و بعضی از آن ها تا یک ماه طول می کشد اما با سپردن کار به فردی که در این باره دانش کافی دارد، این مسیر به یک باره طی می شود و در مدت معین اسناد ثبت به دست متقاضی می رسد.

 

مراحل ثبت شرکت اینترنتی

  مراحل ثبت شرکت اینترنتی مثل مدل سنتی و قدیمی است. یعنی بعد از اینکه متقاضیان تعداد و نحوه شراکت خود را مشخص کردند، اسمی تعیین می کنند. بعد از آن تصمیم می گیرند که در کدام حوزه ها فعالیت خواهند داشت و این شرکت به چقدر سرمایه لازم دارد. همینطور تعیین می شود که هر کدام از سهامداران چقدر سرمایه وارد شرکت می کند و به چه اندازه ای در شرکت مسئولیت بر عهده دارد. با تعیین مسئولیت ها، پست های متفاوت سهامداران نیز مشخص می شود که بعد از آن باید اسناد خواسته شده را فراهم کنید.

 

ثبت شرکت در تهران

 

  ثبت شرکت در تهران به نسبت بقیه شهرها رقابت بیشتری دارد. تهران دارای بیشترین تراکنش های تجاری کشور است و بیشترین تعداد شرکت در این شهر وجود دارد. با این حال برای اینکه شرکت شما در این شهر جنبه قانونی بگیرد باید به اداره ثبت شرکت در پایتخت مراجعه کرده و شرکت خود را قانونی تاسیس کنید.

 

برای راهنمایی و مشاوره تخصصی رایگان راهنمای کامل مراحل و هزینه ثبت شرکت در سال ۱۴۰۱، مدارک و شرایط و ثبت تغییرات شرکت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

قابلیت ثبت اینترنتی  بله بدون نیاز حضور شما بصورت فوری
نوع شرکت ✔️  ثبت شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص
مدت زمان ثبت شرکت 🕒  ۷ الی ۱۴ روز (قابلیت ثبت سریع)
مدارک لازم 📂  شناسنامه و کارت ملی

 

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت چقدر است؟

مدت زمان تاسیس شرکت بسته به نوع در همه موارد برابر نیست حدودا ۷ تا ۱۴ روز طول میکشه ولی ما میتونیم بصورت فوری براتون انجام بدیم.

آیا بصورت آنلاین میتونیم شرکت ثبت کنیم؟

بله موسسه ما بصورت اینترنتی بدون حضور شما تمامی امورات ثبتی شما رو در کمترین زمان انجام میده.

تاسیس شرکت محدودیت سنی دارد؟

بله حتما باید متقاضی سن قانونی و ۱۸ سال را دارا باشد.

 

4.8/5 - (17 امتیاز)
مشاوره رایگان