مراحل اخذ رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی

 

اخذ رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی
اخذ رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی

 

اخذ رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی

 

یکی از مهمترین زیرگروه های مشاور نفت، پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی است. برای اخذ رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی باید تمامی فعالیت های تخصصی این زیرگروه را بشناسید. در صورتی که هر یک از فعالیت های ضروری شرکت انجام شود، شرایط رتبه بندی برای شرکت ایجاد خواهد شد. جهت رتبه بندی شرکت های نفت و گاز باید به مراحلی که مربوط به رتبه بندی است دقت داشته باشید. هر یک از مراحل باید به ترتیب طی شوند تا رتبه دریافت گردد. بررسی توان مالی، اجرایی و مدرک تحصیلی هیئت مدیره برای کسب رتبه اهمیت زیادی دارد.

 

فعالیت های مربوط به رتبه بندی مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی

جهت دریافت رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی باید فعالیت های شرکت به صورت اصولی طی شوند. مطالعات امکان سنجی که مربوط به بخش اقتصادی و فنی می باشد در واحدهای پالایشگاه نفت و گاز باید به صورت اصولی انجام شود. بهینه سازی یکی از مهم ‌ترین فعالیت‌ های تخصصی واحد پالایشگاه نفت و گاز است. راه اندازی خطوطی که مربوط به عملیات اجرایی می باشد در این شرکت ها اهمیت زیادی دارد. طراحی تفصیلی و پایه هر یک از تاسیسات نفت که مربوط به تولید و تصفیه فرآورده های نفتی می باشد اهمیت زیادی دارد.

انجام تمامی اقداماتی که تاسیساتی هستند و مربوط به سازه های صنعتی پالایشگاه ها می باشند برای دریافت گواهی اخذ رتبه مشاور پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی اهمیت دارد. مطالعاتی که مربوط به نظارت کلی عملیات اجرایی است جهت اخذ رتبه واحد پالایشگاه نفت و گاز انجام می شود. هر یک از فعالیت ‌های تخصصی واحدهای پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی بررسی می شوند. سپس رتبه بندی این شرکت ها بر اساس فعالیت هایی که انجام می دهند آغاز خواهد شد.

 

مدارک و شرایط لازم اخذ رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی
مدارک و شرایط لازم اخذ رتبه مشاور پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی

 

مدارک و شرایط اخذ رتبه مشاور پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی

 

برای رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی قوانین مشخص شده ای را دایر کرده اند. قوانین عمومی جهت تایید کردن صلاحیت هر یک از شرکت ها در تمامی زمینه ها با یکدیگر فرقی نمی کند. یکی از مهمترین موضوعاتی که در حوزه‌ های تخصصی متفاوت می باشد بحث مربوط به تخصص پرسنلی است که در شرکت کار می کنند. به عنوان یک معیار ارزیابی شرکت، تخصص کارکنان را می توانیم مهمترین معیار بشناسیم. در محاسبه کردن امتیاز شرکت های مشاور عوامل دیگری مانند امکانات، سوابق، توان مالی و …. تاثیر گذار هستند.

این محاسبات بر اساس فرمول های خاصی انجام می شوند. در واقع باید بدانید که محاسبات انجام شده برای دریافت رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی تا حدودی پیچیده هستند. برای آگاهی پیدا کردن از این فرمول ها و محاسبات می توانید به سایت ساجات مراجعه نمایید.

یکی از مهمترین نکاتی که در این زمینه اهمیت دارد مدرک تحصیلی پرسنل شرکت می باشد. مدرک تحصیلی پرسنل شرکت اگر با زمینه فعالیت شرکت مطابقت داشته باشد رتبه بندی شرکت به بهترین نحو ممکن انجام خواهد شد. برای هر یک از رشته های تحصیلی که مربوط به فعالیت شرکت هستند ضریب اولویت مشخص شده ای را تعریف می کنند.

 

ضریب های اولویتی رتبه بندی مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی

ضریب اولویت های متنوع برای اخذ گرید مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی به مدارک تحصیلی هیئت مدیره بستگی دارد.  مهندسی نفت، شیمی، تاسیسات، الکترومکانیک، مکانیک، سیالات و مهندسی فرآیند به عنوان مهم ‌ترین حوزه‌ های تخصصی رتبه بندی یک شناخته می شوند. ضریب اولویت ۲ مربوط به مدارک تحصیلی مهندسی نفت، شیمی، الکترومکانیک، پتروشیمی، تاسیسات، فرایند، برق، الکترونیک، عمران، راه و ساختمان و … است. ضریب اولویت ۳ مربوط به مدارک تحصیلی خاصی می باشد که با دیگر مدارک متفاوت هستند.

افرادی که مدارک تحصیلی سازه، متالوژی، مواد و صنایع را دارند می‌ توانند برای اولویت ۳ مدارکشان را ارسال کنند. ضریب اولویت ۴ مربوط به مدارک تحصیلی ایمنی، بهداشت محیط و محیط زیست است. افرادی که ضریب اولویت شان ۵ می شود مدرک تحصیلی کامپیوتر را ارائه داده اند.

 

نحوه اخذ رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی
نحوه اخذ رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی

 

نحوه اخذ رتبه مشاور واحد های پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی

 

مراحل دریافت گرید مشاور پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی را باید به خوبی بشناسید و سپس برای دریافت رتبه اقدام کنید. ابتدا باید کد اقتصادی و کد کارگاهی شرکت را دریافت کنید. بعد از اینکه ثبت شرکت را انجام دادید به سایت ساجات مراجعه کنید. بعد از مراجعه کردن به این سایت باید به قسمت بارگذاری مدرک بروید و مدارک ضروری جهت رتبه بندی را ارسال کنید. هر یک از مدارک شما موجب می شوند که رتبه بندی تان تعیین شود. پس از تایید مدارک باید به صورت حضوری به سازمان مراجعه کنید و مدارک را همراهتان ببرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
مشاوره رایگان