اخذ کارت بازرگانی، شرایط تمدید کارت بازرگانی

 

کارت بازرگانی
کارت بازرگانی

 

اخذ کارت بازرگانی

 

اگر قصد اخذ کارت بازرگانی را دارید ابتدا باید به سایت cscs.chambertrust.ir مراجعه کرده و ثبت نام اولیه را انجام دهید. با ورود به سامانه باید مشخص کنید که متقاضی کارت بازرگانی برای شخص حقوقی هستید یا حقیقی.فرم های مربوط به کارت بازرگانی اشخاص حقیقی و حقوقی با هم متفاوت است. پس از تکمیل این فرم ها و بارگذاری تصویر مدارک هویتی و مجوزهای مورد نیاز، باید منتظر تایید اطلاعات شوید. در صورت تایید، جهت تشکیل پرونده فیزیکی به اتاق بازرگانی شهر خود مراجعه کنید.

اگر قصد تاسیس شرکت بازرگانی را دارید و می خواهید در آینده وارد عرصه صادرات و واردات کالا شوید، نیاز به اخذ کارت بازرگانی دارید. البته افرادی که به تنهایی می خواهند به امر صادرات و واردات بپردازند نیز باید کارت بازرگانی داشته باشند.کارت بازرگانی مانند یک مجوز برای شما عمل می کند. مجوزی که از سوی اتاق صمت یا صنعت، معدن و تجارت صادر می گردد. افرادی که دارای کارت بازرگانی هستند طبق قانون تجارت می توانند، در عرصه بین المللی به فعالیت های بازرگانی بپردازند.

 

مزایای کارت بازرگانی

یکی از مزایای کارت بازرگانی این است که شخص حقیقی یا حقوقی می تواند علامت تجاری دلخواه خود را برای صادرات محصولات مورد نظر به صورت فارسی و لاتین به ثبت برساند.علامت تجاری که به نام شرکت ثبت شده باشد می‌تواند یک مزیت رقابتی ایجاد نموده و اعتبار شرکت را افزایش دهد.

 

شرایط اخذ کارت بازرگانی

نداشتن سو پیشینه کیفری برای فرد متقاضی، یکی از شرایط اخذ کارت بازرگانی می باشد. همچنین اشخاص حقیقی و حقوقی باید دارای مفاصا حساب مالیاتی باشند.

 

تمدید کارت بازرگانی
تمدید کارت بازرگانی

 

تمدید کارت بازرگانی

 

کارت بازرگانی دارای مدت اعتبار محدودی می باشد. این مدت معمولا یکساله در نظر گرفته می شود و اگر اشخاص حقیقی و حقوقی می خواهند تجارت بین المللی خود را ادامه دهند باید پیش از پایان اعتبار، نسبت به تمدید کارت بازرگانی خود اقدام نمایند.

اما تمدید کارت بازرگانی شرایط خاص خود را دارد. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاع بیشتر به اتاق صنعت، معدن و تجارت شهر خود یا به سایت اختصاصی آن مراجعه کنند.

 

ثبت نام کارت بازرگانی

ثبت نام کارت بازرگانی از طریق سامانه اختصاصی آن انجام می پذیرد. متقاضیان باید به سایت http://www.cscs.ir مراجعه کرده و ثبت نام نمایند. روند ثبت نام بسیار آسان است و به راحتی می توانید مراحل مختلف آن را تکمیل نمایید. همچنین در این سامانه راهنمای ثبت نام کارت بازرگانی قرار داده شده است.

 

نحوه دریافت و گرفتن کارت بازرگانی

افراد و موسساتی که در زمینه ثبت شرکت ها فعالیت می کنند می توانند به خوبی نحوه گرفتن کارت بازرگانی را برای شما شرح داده و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهند.

برای اطلاع از نحوه دریافت کارت بازرگانی به سامانه مربوط به آن به نشانی http://www.cscs.ir مراجعه کنید یا با افراد و مؤسسات مطلع در این زمینه مشورت نمایید.

گرفتن کارت بازرگانی برای تولیدکنندگان کالا می تواند یک مزیت محسوب شود زیرا آن ها می توانند بدون واسطه محصولات خود را صادر کنند و از معافیت های مالیاتی برخوردار شوند.

 

اخذ کارت بازرگانی
اخذ کارت بازرگانی

 

شرایط گرفتن کارت بازرگانی

اطلاع از شرایط کارت بازرگانی می تواند به شما در اخذ آن کمک زیادی نماید. شرکت های تجاری باید مفاصا حساب مالیاتی خود را ارائه دهند. همچنین داشتن حداقل ۲۳ سال سن برای مدیرعامل و نداشتن سو سابقه کیفری جزو شرایط کارت بازرگانی برای اشخاص حقوقی است. برای شرکت های مسئولیت محدود ارائه تقاضانامه و شرکت نامه و برای شرکت های سهامی خاص ارائه آگهی تاسیس و تغییرات شرکت و الزامی می باشد. همچنین شرکت ها باید مدرکی که محل اقامت آن ها را مشخص کند ارائه دهند.

 

مراحل دریافت کارت بازرگانی

بارگذاری تصویر مدارک هویتی مدیر عامل و آگهی تاسیس و ثبت تغییرات شرکت در سامانه اختصاصی، یکی از مراحل دریافت کارت بازرگانی می باشد.

اگر شخصی قصد دارد به صورت انفرادی به فعالیت تجارت بین المللی بپردازد باید درخواست کارت بازرگانی بدهد.کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی از انواع کارت بازرگانی می باشند که برای متقاضیانی که قصد تجارت بین المللی دارند صادر می گردند.

 

هزینه اخذ کارت بازرگانی

هزینه اخذ کارت بازرگانی با توجه به حقیقی بودن یا حقوقی بودن شخص متقاضی متفاوت می باشد.پرداخت هزینه کارت بازرگانی جهت صدور آن الزامی است و در صورتی که این هزینه پرداخت نشود اتاق صمت، کارتی را برای شما صادر نخواهد کرد.

 

دریافت کارت بازرگانی
دریافت کارت بازرگانی

 

دریافت کارت بازرگانی

 

دریافت کارت بازرگانی به منزله مجوز مبادلات تجاری بین المللی برای شخص دارنده کارت است. با داشتن کارت بازرگانی می توان به فعالیت هایی نظیر صادرات، واردات، حق العمل کاری، ترخیص کالا و … پرداخت.

ثبت نام در سامانه و تکمیل اطلاعات خواسته شده به همراه تکمیل پرونده فیزیکی از شرایط صدور کارت بازرگانی است.

 

مدارک کارت بازرگانی

جهت تشکیل پرونده فیزیکی، نیاز است تا مدارک کارت بازرگانی که در سامانه بارگذاری کردیم را به اتاق صنعت، معدن و تجارت تحویل دهیم.

 

اجاره کارت بازرگانی

شاید در اینترنت آگهی های مربوط به اجاره کارت بازرگانی به چشمتان خورده باشد. باید بدانید این کار غیر قانونی می باشد.

 

شرایط کارت بازرگانی
شرایط کارت بازرگانی

 

شرایط کارت بازرگانی

 

یکی از شرایط گرفتن کارت بازرگانی برای اشخاص حقیقی، داشتن حداقل ۲۳ سال سن است. همچنین این افراد باید دارای تحصیلات دانشگاهی باشند یا این که در حوزه فعالیت تجاری خود، حداقل سه سال سابقه کار داشته باشند. اشخاص حقیقی که دارای سپو پیشینه کیفری هستند نمی‌توانند کارت بازرگانی دریافت کنند.

 

مراحل اخذ کارت بازرگانی

اگر در مراحل اخذ کارت بازرگانی، نقصی در پرونده شما وجود داشته باشد، از طریق سامانه کارت بازرگانی اطلاع رسانی می گردد. اگر نقص ایجاد شده در پرونده کارت بازرگانی در موعد مقرر رفع نشود، روند دریافت کارت بازرگانی با مشکل مواجه خواهد شد و امکان دارد پرونده شما حذف گردد.

پس توصیه می کنیم در کوتاهترین زمان نسبت به تکمیل اطلاعات و مدارک پرونده خود اقدام نمایید.

 

درخواست کارت بازرگانی

افراد و شرکت های فعال در زمینه صادرات و واردات کالا می توانند برای درخواست کارت بازرگانی به سایت http://www.cscs.ir مراجعه کنند. در این سایت کلیه مراحل اخذ کارت بازرگانی مشخص شده است.

 

شرایط دریافت کارت بازرگانی
شرایط دریافت کارت بازرگانی

 

شرایط دریافت کارت بازرگانی

 

ثبت شرکت متقاضی کارت بازرگانی به صورت قانونی در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری، یکی از شرایط دریافت کارت بازرگانی است. همچنین ارائه تاییدیه پلمپ دفاتر حسابداری در هنگام تشکیل پرونده الزامی می باشد.

اگر اولین بار است که می خواهید برای کارت بازرگانی اقدام نمایید توصیه می کنیم با افراد و موسسات معتبر در این زمینه مشورت نمایید. آنها اطلاعات کافی در مورد نحوه اخذ کارت بازرگانی در اختیار شما قرار می دهند.

 

مدارک لازم برای کارت بازرگانی

ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل به همراه آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات شرکت از مدارک لازم برای کارت بازرگانی است. همچنین دفاتر حسابداری شرکت باید پلمپ شده باشد و هزینه های مربوط به صدور کارت باید پرداخت گردد.

 

سامانه تمدید کارت بازرگانی

کلیه مراحل مربوط به تمدید کارت بازرگانی از طریق سامانه تمدید کارت بازرگانی انجام می شود. راه اندازی این سامانه موجب صرفه جویی در هزینه و زمان متقاضیان می گردد.

 

کارت عضویت اتاق بازرگانی

داشتن کارت عضویت اتاق بازرگانی برای دارندگان این کارت ها مزایای مختلفی دارد. شرکت در کلاس های آموزشی گوناگون در مورد تجارت بین الملل، امور حقوقی، مالیاتی و … که در اتاق بازرگانی برگزار می شود با داشتن کارت عضویت اتاق بازرگانی امکان پذیر است.

 

 

5/5 - (8 امتیاز)
مشاوره رایگان